Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [42]
Корисні поради На всі випадки життя [26]
Корисні поради На всі випадки життя. Статті сайту відповідають на питання “Як зробити …”, “Як приготувати…”, “Як навчитися…” та на сотні інших питань, які можуть перед вами постати. Ми намагаємося шукати прості та елегантні вирішення для складних проблем.
Корисні поради на всі випадки життя. Кулінарія та рецепти. [5]
Кулінарія та рецепти.
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Нерухомість перебуває "в мертвій точці"
Рік приніс прикрості ріелторам і забудовникам, але і не виправдав очікувань покупців. Ціна квадратних метрів у порівнянні з 2008 роком знизилася мало. Чи можна розраховувати на те, що 2010-й зрушить ринок з мертвої точки. 

Прогнози на розвиток подій на ринку нерухомості на 2010 рік вельми суперечливі. Українцям обіцяють і обвал вартості житла до літа, і відродження сектора. Але істина, як повелося, посередині - значних змін, як до кращого, так і до гіршого, чекати не доводиться.

Банківська криза і відсутність іпотечних грошей поставили український ринок нерухомості на грань виживання. Продавалося лише житло і лише на вторинці. У цій тенденції є і позитивні моменти - з ринку повністю пішли спекулянти. Квартири і будинки купували лише для власного користування. 2009 рік ознаменувався значним зниженням вартості квадратного метра. За оцінкою Союзу фахівців з нерухомості, ціни впали на 20% в порівнянні з 2008-м. Найнижчими ціни на житло були в березні. Тоді мінімальна вартість столичної однокімнатної квартири складала $30 тис. Але на цьому позитив, мабуть, закінчується. Всупереч чеканням, подальшого зниження цін не сталося. Більше того, до серпня реальні ціни зросли на 11% й відтоді тримаються на приблизно одному рівні.

Гірші справи в секторі комерційної нерухомості. Ціни на покупку офісних приміщень впали в рази, квадратний метр продавався за рекордні 10 грн. Якщо в докризові роки комерційна нерухомість коштувала дорожче житлової, то зараз вона поступається їй за ціною в два рази. Зазнав кардинальних змін і ринок оренди. Якщо в 2008-му правила диктували орендодавці, то в нинішньому році бал правлять квартиронаймачі. Особливо це стосується столиці й основних мегаполісів: криза відправила по місцю прописки сотні орендарів з невеликих міст і сіл. У другій половині 2009 року на одного квартиронаймача в Києві припадало 5-7 квартир. Місячна вартість оренди однокімнатної столичної квартири економ-класу до кінця грудня складає 2500-3200 грн.

Майбутнє українського ринку нерухомості буде цілковито залежати від стану справ у фінансовому секторі. Враховуючи той факт, що НБУ заборонив видавати валютні кредити, в сектор необхідно залучити значну кількість гривневих ресурсів.

Після мертвого сезону на початку 2009 року, влітку банки почали помалу видавати іпотечні кредити. Але вони, як і раніше, дуже дороги і мало кому доступні. Середня кредитна ставка складає 30% річних, банки видають позики на придбання готового житла - тобто, кредитується лише вторинний ринок. "Дана тенденція, як і раніше, зумовлена тим, що банки вважають за краще надавати кредити "вибірково” - пропонувати позичальникам найменш ризиковані, з точки зору банку, кредитні продукти", - пояснила ситуацію інтернет-газеті „СЕЙЧАС" заступник голови правління „Брокбізнесбанку" Наталія Синявська. Фінансові установи приділяють велику увагу платоспроможності клієнта. „Банки в основному дають кредит лише на два роки, при цьому офіційний дохід позичальника має бути EUR1000 і вище", - розповів фінансовий директор компанії „Простобанк-консалтинг" Олександр Сивих.

Фахівці ринку фінансів і нерухомості погоджуються на думці, що іпотека в масштабах, здатних вплинути на ринок, активізується не раніше ніж через два-три роки. Виконавчий директор Української будівельної асоціації Сергій Грабар налаштований найбільш песимістично. „Я вірю, що іпотека буде, але років через п'ять, не раніше", - заявив він під час круглого столу в Прес-центрі ЛІГАБiзнесІнформ.

Нема кредитів - немає бізнесу. Поки іпотека не відновиться в докризовому обсязі, глобальних змін на ринку нерухомості не буде. 2010 рік обіцяє стабільну нерухомість: забудовникам нема на що будувати, потенційним домовласникам - нема за що купувати. У цій тенденції є свої мінуси - лічені одиниці будівель будуть здані в експлуатацію. Але є і позитивні сторони - ціни на нерухомість не виростуть.

Вартість житла і офісів почне збільшуватися не раніше 2011 року. Такий прогноз дав голова ради директорів Української будівельної асоціації Лев Парцхаладзе. „Зростання вартості можливе після того, коли відновиться довіра населення до ринку, коли населення зрозуміє, що інвестувати в нерухомість вигідно, ніж в депозити", - вважає експерт. За прогнозами, єдині об'єкти, які матимуть попит в секторі нерухомості в 2010 році, - недорогі малогабаритні квартири вторинного ринку.


Категорія: Мої статті | Додав: AS (12.11.2010)
Переглядів: 613 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Відвідувачі
www.onmoulinex.ru
 



Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz