Корисні поради На всі випадки життя. Статті сайту відповідають на питання “Як зробити …”, “Як приготувати…”, “Як навчитися…” та на сотні інших питань, які можуть перед вами постати. Ми намагаємося шукати прості та елегантні вирішення для складних проблем.
Знаходиться в однойменному селі Львівської області в 40 км від Львова між Бобркою та Перемишлянами. Замок дуже добре проглядається ще на під‘їзді до Свіржу. Це пам‘ятка архітектури XVI-XVII ст., сучасний тип палацу замок придбав в середині XVII ст. Замок має надзвичайне оборонне розташування серед непрохідних болот, ставів, у підніжжя розташувалися рови та звідні мости. У Свіржскому замку проводилась зйомка відомих «Трьох мушкетерів», тому це місце може бути вам відомо. Покриття дороги не дуже гарне, тому їхати треба обережно. Інформація: Для відвідування замок працює всі дні окрім понеділка, вхід вільний.
Золочівський замок (Свірж – Золочів: 38 км)
Ренесанський замок руського воєводи Якова Собеського – батька майбутнього короля Польщі Яна ІІІ Собеського, що чудово зберігся. Господаркою тривалий час була дружина воєводи Марія-Казимира де Аркуйон. З 19 ст. замок почав приходити в запустіння, надалі використовувався як в'язниця австрійською, радянською, польською та німецькою владою. В кінці 20 ст. проведена реставрація. Музейні експозиції розміщено в основній будівлі палацу і т.зв. "Китайському палаці" в рідкому для Європи східному стилі. Велику зацікавленість викликає система палацових туалетів, які за часів Марії-Каземира були великою рідкістю та виконані із справжньою майстерністю.
Інформація: м. Золочів, вул. Тернопільска, 5, тел.: +38 03265 43385, вт. - нд. 10.00 - 17.00, пн. - вихідний
Підгорецький замок (Золочів – Підгірці: 21 км)
До його ансамблю входить трьохповерховий палац, заїжджий двір, костел та парк. Підгорецький замок було побудовано в XVII ст. французьким інженером Бопланом. Цей замок більше схожий на палац, ніж на кріпость, та різко контрастує із суровими, войовничими форпостами Поділля. В давні часи саме парк справляв надзвичайні враження на гостей. Побудований на рівні найкращих зразків так званих «італійських» парків, він є самим дивним та майже єдиним в Україні парком такого типу.
Олеський замок (Підгірці – Олесько: 8 км Олесько – Львів: 75 км)
Найвідоміший замок Львівщини, відроджений з цілковитої руїни, підвищується над містечком на 50-метровому пагорбі, тому його дуже добре видно з траси. Замок було споруджено в 14 ст. галицько-волинськими князями. На схилах пагорба розкинуто італійський парк із старовинними та сучасними скульптурами. Напроти замка розташовано капуцинський монастир. На території замку проводилася зйомка багатьох відомих кінофільмів. Зараз це – філіал Львівської Галереї Мистецтв, де експонуються зразки декоративного та ужиткового середньовічного мистецтва.